МедiаЛаб Донбас - медиапроект для молодёжи Донбасса. Наше мотто: «Пиши и измени свой город!». В наших Медиа Мастерских начинающие журналистки и журналисты работают над темами, важными для их города, формируя критический взгляд на свое окружение. Их статьи, фото- и видеоматериалы опубликованы на этом веб-сайте.

Публикации

Місце, яке руйнує бар`єри

02.08.2018

Костянтинівка


Катерина Сорбат

Моє улюблене місце

Костянтинівка

Костянтинівка — місто, яке пронизане спогадами про минуле. Тут всюди нагадування про скляну промисловість, які завдають багато болю тим місцевим, хто застав промзону, коли вона працювала. Я не змогла побачити її у всій красі, коли вона ще працювала, але моє улюблене місце знаходиться саме там. Це недобудований цех заводу «Автоскло», який ми називаємо ангаром.

 

Це місце — ланка, що пов’язує минуле, яке вже втрачене,  і майбутнє, яке ми будуємо тут і зараз. Минулого року команда «Вільного простору DRUZI» привернула увагу до покинутої промзони, організувавши фестиваль під назвою «The Most Fest». Після цього фестивалю мешканці в іншому світлі побачили те, що вважали минулим, а жителі сусідніх міст ставлять цю ідею в приклад.

 

Ангар став ще однією локацією, де можна проводити круті заходи, а також простором для людей, котрі хочуть відпочити від повсякденності та побути наодинці. Незважаючи на те, що ангар розташований посеред зруйнованої промзни, він дарує почуття тиші, спокою та затишку.  Всередині на усю стіну намальований мурал, який відображає дух нашої промисловості. На ньому зображений шматок скла та скляний фонтан, який мав бути представлений на виставці у США, але не доїхав.

 

Фасади будівлі розфарбовані. На них зібрані різні думки — молодь пише про те, що болить. Створювалися вони максимально просто: думки, ангар, фарба. Поруч є поміст, який виходить до річки Кривий Торець. Якщо стояти на ньому та дивитися у воду, проблеми відходять на другий план, думки збираються докупи, відчуття часу покидає вас і здається, що він зупиняється.

Ангар і взагалі промзона — це місце, яке руйнує бар`єри — між поколіннями, між Лівим і Правим берегом міста, між минулим і майбутнім.

Теги:
Костянтинівка DRUZI промзона

<- назад в: Публикации

Предыдущий материал:
"Yжас" - правда, которая шокирует

Следующий материал:
Школа, мій дім


Катерина Сорбат

Вік: 16 років

Народилася: у Костянтинівці

Живу: у Костянтинівці

 

Що мене робить щасливою?

Я щаслива відчувати віддачу людей. Особливо, якщо це люди з мого міста. Під час різних заходів приходить розуміння того, що все, що ти робиш, не намарно. Це важливий момент. Я щаслива, коли бачу посмішки найближчих людей. Я щаслива, коли чую: «Хочу приїхати до Костянтинівки».

Що для мене важливо в житті?

Для мене найважливіше в житті — це знайти себе, бо тільки після розуміння самого себе можна визначитися в яке русло спрямувати енергію та навички, щоб допомогти оточуючим.

Що б я  хотіла змінити в своєму місті на краще?

У своєму місті я хочу підвищити рівень довіри місцевих, щоб чути не: «Хочу звідси поїхати», а «Я люблю це місто». Я прагну підняти ініціативність молодих людей та розвивати їхній творчий потенціал. Бо Костянтинівка багата на таланти, але бідна на сміливість їх розкрити.