МедiаЛаб Донбас - медиапроект для молодёжи Донбасса. Наше мотто: «Пиши и измени свой город!». В наших Медиа Мастерских начинающие журналистки и журналисты работают над темами, важными для их города, формируя критический взгляд на свое окружение. Их статьи, фото- и видеоматериалы опубликованы на этом веб-сайте.

Публикации

Нове життя старого кінотеатру

26.07.2017

Константиновка


Марія Токай

Далекий 1954 рік. Україна оговталася від втрат і страшних ран кривавої війни. В Костянтинівці відбудовані заводи, житлові будинки, залізничний вокзал. Оживає культурне життя простих мешканців. В місті в 1939 році проживало біля 94 тис. мешканців, а в 1944 році залишилося тільки 40 тисяч. Фашистські окупанти, які були «господарями» в нашому місті, за 676 днів знищили усі культурні заклади. Тільки с 50-х років в місті почали возведення будівель для народної освіти.

І ось приємна новина: в правобережній частині міста  відкривається великий кінотеатр на 2 зали: рожевий та голубий. В холі звучить музика – грає оркестр. Святково  одягнені мешканці міста разом з  родинами прогулюються по парку перед кінотеатром, смакують морозиво, слухають музику, деякі пари танцюють і в  доброму гуморі ідуть на перегляд нових кінофільмів.  І так тривало довгий час. Кінотеатр, котрий тоді носив ім'я Леніна, був центром, осередком культурного життя Костянтинівки. Соціальна інфраструктура міста фінансувалась за рахунок виділених в держбюджеті громадських  фондів.

Розпадається СРСР, Україна стає незалежною. Відпадає потреба в загальносоюзних підприємствах, згасає економічний розвиток міста, худне міський бюджет.

Колишній кінотеатр Ленина,Костянтинiвка © Марiа Токай

Нове тисячоліття кінотеатр зустрів закритими дверима. Молодь від’їжджала вчитися і працювати в інші міста та країни. Великий самотнім стоїть вище рівня паркової зони. Гарна архітектура неокласичного стилю.  Багато бачила ця будівля і пам’ятає часи, коли виступала тут уродженка Костянтинівки акторка Нона Мордюкова, співак Юрій Багатіков та інші.

Чи отримає кінотеатр нове життя? Було б добре, оголосити відкритий конкурс серед мешканців міста на кращий проект по відновленню життя кінотеатру з прив’язкою до сьогоднішніх реалій. А проект,  що переможе - реалізувати.

Теги:
Константиновка, кинотеатр, распад СССР, культурная жизнь

<- назад в: Публикации

Предыдущий материал:
«Спортивне» місце

Следующий материал:
Бульвар Тараса Шевченко


Марія Токай

Возраст: 23 года
Родилась: в Константиновке
Живу: в Константиновке

Что Тебя делает счастливой?
Хорошая погода.

Что для Тебя важно в жизни?
Мой любимый город.

Что бы Ты хотела изменить в своем городе к лучшему?
Я бы хотела, чтобы восстановили кинотеатр, и чтобы молодёжи было где посмотреть новые фильмы.